KONCERT | Lilac

Data
Godzina
Miejsce
30/07
21:00
KLUB FESTIWALOWY PERŁA


Jan Bąk, Maks Rzontkowski, Jakub Zalasa

OPIS

Trio indie-rockowe inspirujące się jazzową harmonią i folkowym podejściem do opowieści. Chwytliwe i ckliwe piosenki oraz nietuzinkowe koncerty.

Jest tu sporo indie-rockowej wrażliwości, folkowych – ale bardziej na miejską modłę – opowieści, jazzowych kombinacji ze strukturą. Brakuje tylko określenia pop – a przecież ich piosenki są fantastycznie wręcz przebojowe, idealnie nadają się do niezobowiązującego słuchania. Zobowiązującego również, bo zarówno warstwa muzyczna, jak tekstowa stoją na wysokim poziomie.

W 2016 roku zadebiutowali epką „…out of the dead land”, zrecenzowaną entuzjastycznie przez znajomych i portal wearefrompoland. W 2017 na Festiwalu Fama w Świnoujściu zdobyli tytuł laureata w kategorii Debiut. Zainspirowani tym zdarzeniem nagrali epkę „flowersack”. Wygrali plebiscyt na najlepszy zespół dużej sceny festiwalu UFO i wystąpili w konkursie Start naGranie na falach PR3 z piosenką „Luther”, pojawili się także w audycji „Trójka żąda debiutów”. Aktualnie nagrywają kolejne utwory w studiu UMFC pod opieką studentów wydziału reżyserii dźwięku i walczą o obecność w serwisach streamingowych.

WSTĘP WOLNY
www.facebook.com/lilaccmusic


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow