SPOTKANIE | Winny Kazimierz – Maciej Nowicki, Lech Mill

Data
Godzina
Miejsce
03/08
18:00-20:00
TRZECI KSIĘŻYC


OPIS

W ramach festiwalowych działań na granicy kultury i smaku inicjatywa „Winny Kazimierz” zaprasza na winiarski live act. Przestrzeń zabytkowych jatek koszernych i rezydującego tam Trzeciego Księżyca wypełni słowo i wino. Interaktywną dyskusję wraz z winną degustacją poprowadzą Maciej Nowicki i Lech Mill.

Winny Kazimierz, czyli a, b, c i d polskiego wina:
A jak „Alchemia Architekta” – o tworzeniu bytów wykoncypowanych, wierności typizacji, strachu przed rewolucją i lenistwie zmysłów.
B jak „Balans Beczki” – o przyczynie skutku, co daje i zabiera maska pozera i ryzyku linoskoczka.
C jak „Cena Cyny” – o pomiarach jakości, pisaniu wierszy i samotności sybaryty.
D jak „Dobry Dotyk” – o magii złotej rączki, niemierzalności przypadku, genialnych epigonach i hipokryzji luksusu.

MACIEJ NOWICKI, Ferment/Winicjatywa (aka Pan Korkociąg) – Dziennikarz. Na jakiej degustacji aktualnie przebywa, podobno najłatwiej dowiedzieć się z jego facebooka, choć są tacy, którzy uważają iż posiadł zdolność bilokacji. Polskie wino kocha miłością bezgraniczną i pisze o nim najwięcej ze wszystkich dziennikarzy. Serce skradły mu także wytrawne furminty, dzięki którym trasę do Tokaju zna na pamięć. W każdej pozostałej wolnej chwili eksploruje mniej znane włoskie regiony winiarskie, prowadzi degustacje oraz sędziuje.

LECH MILL, Dom Bliskowice (aka Winny Kazimierz) – Architekt, „chłop z Marszałkowskiej, który produkuje wino pod Annopolem”. Jego Dom Bliskowice to bezsprzecznie jeden z najciekawszych i najlepszych projektów winiarskich w Polsce, a znakiem rozpoznawczym – indywidualny charakter win. Jak pisze, są one kierowane do „konsumentów poszukujących alternatywy dla wystylizowanych, powtarzalnych i laboratoryjnie modelowanych produkcji z regionów uważanych za tradycyjnie winiarskie”.

MIEJSCE | Trzeci Księżyc Lokalne Bistro, ul. Mały Rynek 1, Kazimierz Dolny
WSTĘP | kieliszek degustacyjny: 60 zł
REZERWACJE | Trzeci Księżyc, liczba miejsc ograniczona
www.facebook.com/Korzeniowa
www.facebook.com/3ksiezyc


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow