AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Klasyka kina w wykonaniu Teatru Improwizowanego Klancyk

Klancyk to pionierska grupa improwizacji komediowej w Polsce. Istnieją od 2006 roku, uczyli się od mistrzów, w iO Theatre i Second City Chicago. Na Dwóch Brzegach, razem z Grażyną Torbicką – dyrektor artystyczną Festiwalu – wystąpią ze spektaklem, w którym improwizacja teatralna skonfrontuje się z magią ekranu.

To zdarzy się tylko raz! Spektakl powstanie bez scenariusza, na oczach widzów i nigdy nie zostanie powtórzony. Zapraszamy wszystkich miłośników inteligentnej komedii, absurdalnego humoru i prawdziwych emocji, które mają miejsce tu i teraz. Do realizacji spektaklu aktorzy Klancyka zaprosili GRAŻYNĘ TORBICKĄ. W osobistych monologach opowie ona o filmach, które stały się dla niej wyjątkowe. Te wypowiedzi będą inspiracją do zagrania komediowych scen. W programie: alternatywne zakończenia, wycięte sceny, bohaterowie drugoplanowi, którzy stają się protagonistami. Trudno powiedzieć, do czego to doprowadzi, ale jedno jest pewne – w przeciwieństwie do filmu, będzie to można zobaczyć tylko raz.

Początki improwizacji jako odrębnej dziedziny sztuki sięgają lat 60. Tradycja ta narodziła się w USA, gdzie do dziś działają najważniejsze szkoły. Obecnie improwizacja teatralna to międzynarodowa społeczność i odrębna dziedzina sztuki, posiadająca własne sceny, szkoły, systemy treningowe, festiwale oraz widzów. Nie da się przecenić roli, jaką Teatr Improwizowany Klancyk odegrał w powstaniu i rozwoju tej sceny w Polsce. Członkowie Klancyka zakładali tak zasłużone placówki jak Szkoła Impro czy Klub Komediowy i Resort Komedii w Warszawie. Są również inicjatorami Warsaw Improv Festival. Od ponad dziesięciu lat prezentują spektakle komediowe, w repertuarze mają wiele rodzajów spektakli i formatów, również autorskich. Inspirują się także sztuką aktorską, muzyką i literaturą. Gośćmi ich spektakli byli m.in.: Dorota Masłowska, Jan Peszek, Andrzej Seweryn, Mariusz Szczygieł i Pablopavo.

Na Dwóch Brzegach wystąpią w składzie: Maciej Buchwald, Krzysztof Dziubak, Bartosz Młynarski, Paweł Najgebauer, Michał Sufin. Na spektakl improwizowany KLANCYK GRA KLASYKĘ KINA zapraszamy 30.07 (Małe Kino, godz. 20:00, bilety: 20 zł).

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 28 lipca – 5 sierpnia 2018. System sprzedaży internetowej będzie funkcjonował od 16 lipca. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów oraz profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow