AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Legenda polskiego kina

Dziś wieczorem świętujemy BENEFIS JANUSZA GAJOSA „4X20”. Aktor jest gościem specjalnym Dwóch Brzegów. Obejrzymy film z jego udziałem – „Tam i z powrotem” w reżyserii Wojciecha Wójcika.

Głównym bohaterem filmu jest lekarz marzący o wyjeździe na Zachód. Chce dołączyć do mieszkającej tam żony i córki. Szanse na emigrację są marne. Wyjątkowa możliwość pojawia się, w momencie kiedy jeden z pacjentów proponuje mu napad bank, a następnie ucieczkę zagranicę. Film został nagrodzony w 2002 roku na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za najlepszy montaż oraz najlepszą reżyserię, a także zdobył nagrodę publiczności.

Wojciech Wójcik to polski reżyser specjalizujący się przede wszystkim w kinie sensacyjnym. Współpracował z m.in.: Kazimierzem Kutzem, Jerzym Kawalerowiczem, Jerzym Hoffmanem i Stanisławem Różewiczem. Stał się rozpoznawalny dzięki sukcesowi serialu „Ekstradycja”. Ważnym tytułem w jego dorobku artystycznym jest właśnie „Tam i z powrotem” z wybitną kreacją Janusza Gajosa. Film zostanie przypomniany z okazji dzisiejszego benefisu upamiętniającego karierę wielkiego aktora.

Adam Lewandowski, „Głos Dwubrzeża”

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow