AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Specjalny pokaz „Tanny” w Lublinie

Zapraszamy na pokaz filmu „Tanna” w reż. Martina Butlera i Bentleya Deana. Projekcja organizowana jest w ramach 11. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Pokaz odbędzie się Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, 6 sierpnia o godz. 18:00. Film zapowie Grażyna Torbicka. Wstęp wolny. Wejściówki do odbioru w kasach CSK i LROT.

Tanna to wyspa położona na Południowym Pacyfiku. Zamieszkuje ją jedno z ostatnich tradycyjnych plemion – rdzenna ludność Yakel. Wawa, młoda dziewczyna, zakochuje się w Dainie, wnuku wodza. W tym czasie narasta konflikt między plemionami Yakel oraz Imedinów. W celu zawarcia pokoju starszyzna decyduje się oddać Wawę za żonę wodzowi nieprzyjaciół. Młodzi kochankowie postanawiają uciec, a starszyzna staje przed dylematem: zachować tradycję i kulturę czy dostosować się do stale rosnących wymagań otoczenia. Film „Tanna” został oparty na prawdziwej historii. Występuje w nim rdzenna ludność tytułowej wyspy.

Nagrody: 2017 MFF w Wenecji – Najlepsze zdjęcia, nagroda Międzynarodowego Tygodnia Krytyki; 2017 Oscary – Nominacja w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny; 2017 MFF Camerimage – Nominacja do Złotej Żaby.

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow