AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Zapraszamy do Janowca nad Wisłą

Nasz Festiwal tworzy artystyczny most między Kazimierzem Dolnym i Janowcem. Najlepszym sposobem, by tam dotrzeć, jest PRZEPRAWA PROMOWA. Podczas Dwóch Brzegów prom „Janowiec” kursuje wahadłowo w godzinach 08:00-01:00. Dojazd od strony Kazimierza Dolnego ulicą Słoneczną, od strony Janowca – ulicą Młynarską. Jest to najszybsza droga, jednak należy pamiętać, że kursowanie promu jest uzależnione od poziomu Wisły.

W Janowcu realizowany jest festiwalowy cykl TEATROTEKA (Gminny Ośrodek Kultury, pl. Wolności 1, 27 lipca – 3 sierpnia, godz. 20:00). To projekt Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych oraz nowy etap w myśleniu o ekranizacjach teatralnych. Są one tworzone przez młodych, często debiutujących twórców, przy wsparciu technologii i infrastruktury filmowej, pozwalają na realizację ciekawych, nowatorskich utworów.

Odwiedzającym Janowiec polecamy malowniczo położony Zamek (ul. Lubelska 20), a jeżeli zaskoczy Was godzina obiadowa, poratuje Was wtedy Maćkowa Chata (ul. Sandomierska 2). Ponadto jeżeli nie macie jeszcze zarezerwowanego noclegu, to w Janowcu można znaleźć jeszcze wolne miejsca.

13. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbywa się w dniach 27 lipca – 4 sierpnia 2019 r. Zachęcamy do zapisów do naszego newslettera oraz obserwowania profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow