AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Zapraszamy na pokazy w ramach Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych

W tym roku do MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH zgłoszono 323 filmy z całego świata. Komisja selekcyjna wybrała 34 filmy: 19 to produkcje polskie, 15 – zagraniczne (Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Szwecja, Austria, Szwajcaria, Rumunia, Grecja, Izrael, Brazylia, USA). Zdecydowana większość to filmy fabularne, ale są też ciekawe dokumenty z Gruzji, Izraela, Niemiec i Polski, kilka animacji i form eksperymentalnych.

Filmy oceniać będzie jury złożone z profesjonalistów: reżyser i scenarzysta Kuba Czekaj („Baby bump”, „Królewicz Olch”, „Ciemnego pokoju nie trzeba się bać” – laureat Niezależnego Konkursu Filmów Krótkometrażowych naszego Festiwalu w 2010 roku), montażysta Przemysław Chruścielewski („Deep love”, „Ostatnia rodzina”, „Serce miłości”) oraz aktorka Martina Apostolova (nagrodzona na 34. Warszawskim Festiwalu Filmowym za rolę w filmie „Irina”, który będzie można obejrzeć na Dwóch Brzegach 31 lipca). Jury przyznaje nagrody dla reżyserów/reżyserek 3 najlepszych tytułów: I nagroda 5000 zł, druga 3000 zł i trzecia 2000 zł. Jury ma także prawo przyznać wyróżnienia. Sponsorem tegorocznych nagród w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych jest firma „MakOnline – ubezpieczenia z kulturą”.

Filmy można oglądać od soboty 27 lipca do czwartku 1 sierpnia w Małym Kinie (Miasteczko Festiwalowe, ul. Nadwiślańska 9, Kazimierz Dolny). Po projekcjach zapraszamy do Salonu Black Red White na spotkania z twórcami.

13. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbywa się w dniach 27 lipca – 4 sierpnia 2019 r. Zachęcamy do zapisów do naszego newslettera oraz obserwowania profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow