AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

01.08.2020 — Sobota na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

Jesteśmy pełni radości, że pomimo trudnej sytuacji, jaka panuje na całym świecie, rozpoczynamy 14. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi! Zmagaliśmy się z wieloma trudnymi decyzjami, wdrożyliśmy niezbędne środki ostrożności, znakomitą część projekcji i spotkań przenieśliśmy do sieci, ale jesteśmy. Utrzymaliśmy wszystkie festiwalowe sekcje, cały nasz program jest wyborem najlepszych i najciekawszych filmowych produkcji kina polskiego, europejskiego i światowego.

Zanim wydarzy się otwarcie Dwóch Brzegów – pierwsze projekcje Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych, do którego odnotowaliśmy w tym roku rekordową ilość zgłoszeń. Zapraszamy do śledzenia projekcji i towarzyszących im spotkań.

Festiwal otwieramy debiutem Australijki Shannon Murphy „Babyteeth”. Wzruszająca opowieść o nagłej, niespodziewanej i łamiącej schematy społeczne i formalne nastoletniej Milli i dwudziestokilkuletniego Mosesa. Zaprezentujemy też film „Obłoki śmierci. Bolimow 1915” Ireneusza Skruczaja – światowa premiera tego tytułu właśnie dziś, właśnie na Dwóch Brzegach.

Niezwykle lubiana przez festiwalową publiczność sekcja „Muzyka – moja miłość” rozpoczyna się w tym roku filmem „Ara Malikian. Skrzypce moja miłość” Naty Moreno o dramatycznych losach jednego z najlepszych muzyków klasycznych XXI wieku, który jako czternastolatek uciekał ze skrzypcami przed bombardowaniami w Bejrucie. Projekcje kina plenerowego rozpocznie tegoroczny francuski kandydat do Oscara: „Nędznicy”, pełnometrażowy debiut reżyserki Ladja Lyego.

Zapraszamy na projekcje, wydarzenia i spotkania z twórcami na 14. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w dniach 1–9 sierpnia 2020 r. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów oraz profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.« »

© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW