AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Agata Kulesza bohaterką cyklu „I Bóg stworzył aktorkę”

@ 25 lat niewinnosci. Sprawa Tomka Komendy, Foto Robert Pałka

Celem retrospektywy I BÓG STWORZYŁ AKTORKĘ jest pokazanie siły aktorów, płynącej z ich osobowości i pasji, z jaką traktują swój zawód, różnorodnych zainteresowań, które pozwalają na głębokie budowanie kreowanych na ekranie postaci. Każdy film został nakręcony przez innego reżysera/reżyserkę, aktorka każdorazowo mierzy się z inną narracją, opowieścią i perspektywą. Tegoroczną bohaterką retrospektywy aktorskiej na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi jest AGATA KULESZA, jedna z najbardziej cenionych i uznanych aktorek teatralnych i filmowych.

„Agata jest jak kameleon, jej zdolność do wchodzenia w rolę i wychodzenia z niej to prawdziwa uczta dla reżysera.” – mówi o bohaterce cyklu Anne Fontaine, reżyserka filmu „Niewinne”, który będzie można zobaczyć na Dwóch Brzegach. „Było czymś niesamowitym zobaczyć jej przemianę, jak bez najmniejszego trudu wcieliła się w surową i niezłomną Matkę Przełożoną” dodaje Fontaine. Poza wspomnianym filmem o ciemnej karcie historii Polski w przededniu zakończenia II wojny światowej kunszt aktorski Kuleszy będziemy mogli podziwiać w „Idzie” Pawła Pawlikowskiego, „Róży” Wojciecha Smarzowskiego, „Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej oraz „25 latach niewinności. Sprawie Tomka Komedy” Jana Holoubka.

Za najlepszą główną rolę kobiecą właśnie w „25 latach niewinności…” kilka dni temu aktorka odebrała Orła 2021. Serdecznie gratulujemy tego zaszczytnego wyróżnienia i już dziś bardzo cieszymy się na spotkanie na Dwóch Brzegach.

15. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbywa się w dniach 31 lipca – 8 sierpnia 2021 r. w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów oraz profilu na FACEBOOKU, YOUTUBIE i INSTAGRAMIE.« »

© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW