AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Czwartek na BNP Paribas Dwa Brzegi

© Belushi, dir R.J. Cutler, dis Autlook

Przed banerem prezentującym program Festiwalu przez cały dzień zatrzymują się widzowie wybierający filmy na kolejne dni. W Kazimierzu Dolnym na co dzień kina nie ma, ale na czas trwania BNP Paribas Dwa Brzegi budujemy aż dwa: Kino Lubelskie w miasteczku festiwalowym i Kino Perła na Zamku.

Czwartkowe projekcje rozpoczniemy dokumentem „@miriamfrompoland” w reżyserii Piotra Szczepańskiego o poszukiwaniu nieoczywistej tożsamości. Po projekcji spotkanie z twórcą w Café Bursztynowa. Grażyna Torbicka połączy się też z Ohadem Naharinem, reżyserem i choreografem, który zaprosi na swój nowatorski film „Yag. Basheva Dance Company”.

W Kinie Lubelskim po raz pierwszy w Polsce wyświetlimy film pełen pięknych, chłodnych, błękitnych plenerów – „Descent” (reż. Nays Baghai). Po projekcji w Café Bursztynowa – Filmoterapia z Sensem, w którym uczestniczyć będą Joanna Olekszyk, Katarzyna Miller, Martyna Harland oraz Grażyna Torbicka. Zapraszamy również na poruszający film o sile przetrwania „Poufne lekcje perskiego” (reż. Vadim Perelman) oraz oscarowy obraz „Minari” (reż. Lee Isaac Chung), ukazujący zderzenie kultur i realizację życiowych marzeń na ziemi obiecanej.

Widzowie BNP Paribas Dwa Brzegi premierowo zobaczą dziś film „Belushi” (reż. R.J. Cutler) o wyrazistym komiku amerykańskim Johnie Belushim, a w Kinie Perła na Zamku dwa filmy Tony’ego Gatlifa: „Vengo” oraz „Corre, Gitano”, uznany przez samego reżysera za najważniejszy w jego dorobku.

KOKPiT, Galeria Klimaty i Fundacja KZMRZ na czwartek zaplanowały interesujące wydarzenia artystyczne. Będą to kolejno: spotkanie z prof. Aleksandrem Błońskim z Łódzkiej Szkoły Filmowej, premiera zbioru poezji śpiewanej Hanny Lewandowskiej z udziałem wykonawcy – Piotra Selima oraz koncert ANTIGAZ.

Zapraszamy również na nasz profil Facebooku – codziennie publikujemy tam krótkie wideo, w którym polecamy spotkania i wydarzenia na BNP Paribas Dwa Brzegi. Do zobaczenia!

BNP Paribas Dwa Brzegi — 15. Festiwal Filmu i Sztuki odbywa się w dniach 31 lipca – 8 sierpnia 2021 r. w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów oraz profilu na FACEBOOKU, YOUTUBIE i INSTAGRAMIE.« »

© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW