Czuła Obserwacja — koncert

© Czuła Obserwacja
Data
Godzina
Miejsce
06/08
20:00
GRODARZ


OPIS

Muzykę do filmów w wykonaniu zespołu cechuje wyrazistość psychologiczna i rozkapryszenie duchowe.

Ekipa stosuje metodę obserwacji uczestniczącej, podkreślając swoimi kompozycjami i improwizacjami niesamowitość, kosmiczny dystans i wszechobecne szydercze hiperbole znaczeniowe. Koncertowi towarzyszyć będzie pokaz wizualizacji Jakuba Grzesiowskiego.

TERMIN | 6 sierpnia, 20:00
MIEJSCE | Kanał rzeki Grodarz, na wysokości Restauracji Stara Łaźnia
WSTĘP WOLNY

AGU GURCZYŃSKA (wokal, loop station, analog delay, perkusjonalia) – Obecna w ciągu ostatnich kilku lat na formalnych i nieformalnych sesjach muzycznych, na których wypracowuje swoje indywidualne podejście do zagadnienia śpiewu. Robi to za pomocą własnego języka, w którym najczęściej śpiewa i zapętlanych fraz, czasami tak przetworzonych, że nie przypominają dźwięków ludzkiego głosu.

ŁUKASZ DOWNAR (bas, klawisze, syntezator, loopy, istr. perkusyjne) – Muzyk i filozof, basista zespołu Tatvamasi, z którym wydał do tej pory sześć albumów i zagrał między innymi w Berlinie, Pradze, Wiedniu, Paryżu, Budapeszcie, Lwowie, Kazimierzu Dolnym i wielu miejscach w Polsce. Obecnie nieustannie rozszerza brzmienie swojego autorskiego projektu z Agnieszką Gurczyńską.

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo, w tym dotyczące przestrzegania procedur związanych z epidemią COVID-19, odpowiada bezpośrednio organizator projektu.


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW