Dorothy non deve morire

© Dorothy Non Deve Morire, dir Andrea Simonetti
Data
Godzina
Miejsce
02/08
12:30
KINO LUBELSKIE


Dorothy non deve morire
reż|dir Andrea Simonetti, IT, 2021, 21 min
prod|pro 10D Film S.r.l , Francesca Andriani scen|wr Andrea Simonetti ob|cast Milena Vukotic, Serena Tondo, Luca di Prospero

OPIS

Dorota mieszka ze swoją służącą Sally w starym młynie. Kobieta jest bardzo chora. Jej ostatnim życzeniem jest zobaczyć swoich towarzyszy podróży do OZ, z którymi od lat nie ma kontaktu. Ale Lion, Scarecraw i Tinman bardzo się zmienili od czasu wspólnej podróży. Stali się osobami publicznymi. Sława zmieniła ich charaktery i styl życia. Pogarszający się stan Doroty jest okazją do spotkania po latach, ponownego spotkania i konfrontacji. Być może śmierć przyjaciółki może zjednoczyć trzech mężczyzn. Może czeka ich nowa podróż. Albo nowy OZ.


REŻYSER
Andrea Simonetti urodził się w 1981 roku. Ukończył studia aktorskie w Scuola del Teatro Stabile w Turynie. W 2018 roku wygrał Premio Solinas Experimenta Serie 2018 z projektem „Up and Down”: Rai Fiction pokazał pilotowy odcinek na antenie Rai pod koniec 2020 roku. W 2020 roku napisał i wyreżyserował film krótkometrażowy „Dorothy non deve morire” wyprodukowany przez 10D Film przy wsparciu Apulia Film Commission. Wraz z reżyserem Alessandro Valenti napisał także scenariusz „Oltre il confine”. Jest autorem i reżyserem dwóch innych filmów krótkometrażowych: „Alle corde” i „La Fuitina”. Pracuje nad swoim pierwszym filmem pełnometrażowym „Cumba” napisanym wspólnie z Gaetano Colellą.

© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW