Eggshell

© Eggshell, dir Ryan William Harris
Data
Godzina
Miejsce
02/08
12:30
KINO LUBELSKIE


Eggshell
reż|dir Ryan William Harris, IRL, 2020, 14 min
prod|pro Tara O’Callaghan scen|wr Ryan William Harris, Dario Andreani ob|cast Charlie Carbery, Shauna Higgins, James Costello, Karl Gilsenan, Lee O’Donoghue

OPIS

Życie Joeya to ciągłe przełączanie się między żywą wyobraźnią dziecka a surową rzeczywistością irlandzkich przedmieść. Po zbudowaniu głowy robota, w celu ochrony przed problemami w domu i na zewnątrz, Joey jest zmuszony stawić czoła dorosłości.


REŻYSER
Ryan William Harris (rocznik 95') jest irlandzkim reżyserem i filmowcem. Studiował kierunek filmowy w Paolo Toschi of High School of Arts w Parmie we Włoszech, a następnie kontynuował studia filmowe na Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończył w kwietniu 2020 roku. W 2016 roku poznał operatora Fabrizio La Palombara i spędził kolejne 3 lata pracując z nim. Ryan współpracował również z operatorem Michele D'Atanasio oraz reżyserami Piero Messiną i Mario Pireddą. Od 2015 roku Ryan reżyseruje teledyski dla Honor Label, Sugar Music, Universal Music Italia i Sony Music Italia. Nakręcił także branded content dla Ferrari, Levi's i Rolling Stone Italia. Ryan mieszka obecnie w Mediolanie we Włoszech.

© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW