Fizyka kwantowa. Czyli rozmowy nigdy nieprzeprowadzone — Julia Wyszyńska — monodram

© Fizyka kwantowa, fot. Marek Zimakiewicz
Data
Godzina
Miejsce
31/07
21:00
KINO NA ZAMKU


Fizyka kwantowa. Czyli rozmowy nigdy nieprzeprowadzone
reż|dir, scen|wr, ob|cast Julia Wyszyńska | 70 min
monodram w wykonaniu, reżyserii i według scenariusza Julii Wyszyńskiej, choreografia: Paweł Sakowicz, muzyka: Filip Kaniecki, konsultacje i opieka artystyczna: Miłosz Konieczny, kostium: Emil Wysocki, światła: Katarzyna Łuszczyk, wsparcie duchowe i mentalne: Sandra Bąk

OPIS

8-letni Julek zaprasza widza do swojego niezwykłego świata, gdzie wszystko jest możliwe. Gdzie niczego, ani nikogo się nie boi, nie wstydzi, nie czuje żadnych ograniczeń, nie wie co to kompleksy, widzi duchy, rozmawia z roślinami, a MTV kreuje jego rzeczywistość. Po drodze spotykamy tatę, Mateusza z ławki obok, przedszkolankę panią Czesię i innych, którym Julek nareszcie ma szansę powiedzieć to, na co nigdy wcześniej nie miał odwagi.

Śmiertelnie poważny temat jakim są demony przeszłości, przyglądanie się systemowym nadużyciom i do czego mogą nas doprowadzić podjęte decyzje, które bardziej są podyktowane pokoleniową traumą niż wolną wolą serca i duszy, potraktowany w nieco mniej śmiertelnie poważny sposób.

Spektakl jest prywatną inicjatywą Julii Wyszyńskiej i nie podlega pod żadną instytucję. Premiera spektaklu odbyła się w Teatrze Komuna Warszawa.


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW