Hania Derej — koncert

© Zainspirowani Szukalskim
Data
Godzina
Miejsce
31/07
13:00
KOKPIT


OPIS

Koncert fortepianowy Hani Derej z gościnnym występem Maurycego Majewskiego na trąbce i Zuzanny Sitek na skrzypcach.

Premierowe wykonanie utworu „Reflections On Szukalski”, nawiązującego do elementów bliskich artyście: słowiańszczyzny, polskości, tęsknoty za krajem.

Wydarzenie w ramach projektu „Zainspirowani Szukalskim”, organizator: Fundacja Helisa.

HANIA DEREJ — Pianistka, kompozytorka, dyrygentka, absolwentka OSM I stopnia w Tychach, obecnie uczennica OSM II stopnia w klasie fortepianu jazzowego i klasycznego w Bielsku Białej. Jest autorką pięciu płyt, których własne wykonania zostały zarejestrowane w studio nagraniowym Polskiego Radia w Katowicach. Laureatka wielu nagród, w tym m.in. wyróżnienie za najlepsze wykonanie koncertu z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej oraz koncertu wraz z Lwowską Orkiestrą Kameralną „Akademia”, Nagroda Młody Kompozytor 2021, ufundowana przez Związek Kompozytorów Polskich w Warszawie w ramach XVI i XVII Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”. Tworzy muzykę w różnych stylach, w tym z gatunku muzyki ilustracyjnej, kameralnej, jazzu, czy elektroniki.

MAURYCY MAJEWSKI — Młody muzyk, trębacz, solista. Uczeń OSM II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu w klasie trąbki Mariusza Pikulskiego. Jest laureatem wielu konkursów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Już w roku 2016 jako solista Orkiestry Dętej z Tarnowa Podgórnego, otrzymał wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Balkan Folk Fest w Bułgarii. Został również wyróżniony w regionalnych przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej. Koncertuje z różnymi orkiestrami, kilkakrotnie występował jako solista z Orkiestrą Reprezentacyjną Sił Powietrznych z Poznania. Towarzyszył na scenie m.in. zespołowi Dżem, Lady Pank oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Jego trąbka akompaniowała takim artystom, jak Kayah, Kasia Wilk, Stanisław Słowiński. Jako wolontariusz swoją trąbką czynnie wspiera akcje charytatywne.

ZUZANNA SITEK — Ukończyła OSM I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krakowie. Wkrótce rozpocznie naukę w ZPSM Nr 1 im. Emila Młynarskiego w Warszawie. Swoją przygodę ze skrzypcami rozpoczęła w wieku lat siedmiu, osiągając liczne sukcesy na arenie polskiej i międzynarodowej. Jest także stypendystką Fundacji Pro Musica Bona oraz laureatką licznych konkursów skrzypcowych o zasięgu międzynarodowym oraz Nagrody Edukacyjnej Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa za dotychczasowe osiągnięcia w nauce i innych formach działalności poza programem kształcenia.

TERMIN | 31 lipca, 13:00
MIEJSCE | Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki — ul. Lubelska 12, Kazimierz Dolny
WSTĘP WOLNY

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo odpowiada bezpośrednio organizator projektu.


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW