Jędrzejewscy — wielogłos rodzinny — Michał Jędrzejewski, Renata Bonter-Jędrzejewska, Piotr Jędrzejewski — spotkanie

© Jędrzejewscy — wielogłos rodzinny
Data
Godzina
Miejsce
04/08
12:00
MUZEUM NADWIŚLAŃSKIE


OPIS

Spotkanie wokół wystawy „Jędrzejewscy — wielogłos rodzinny”, która prezentowana jest w Muzeum Nadwiślańskim.

Spotkanie z artystą to możliwość obcowania z interesującą osobowością. Tym razem są to trzy indywidualności twórcze, budujące własną tożsamość artystyczną, wyznaczające nowe trendy w sztuce. Artyści reprezentują środowisko wrocławskie.

Prof. Michał Jędrzejewski jest współtwórcą powstałego w latach 50. XX w. we Wrocławiu nurtu sensybilizmu. To dzięki niemu manifest sensybilistyczny został ogłoszony światu właśnie w Kazimierzu Dolnym. Tworzył scenografie oraz plakaty. Obecnie zajmuje się rysunkiem, który znakomicie komentuje absurdy naszej rzeczywistości. Były rektor ASP we Wrocławiu.

Dr Renata Bonter-Jędrzejewska tworzy obiekty ceramiczne. Aktualnie prowadzi badania nad nowymi, ekologicznymi metodami projektowania i tworzenia ceramiki, skupiając się na innowacyjnych obszarach produkcyjnych, nowych technologiach i materiałach oraz świadomym kreowaniu produktu.

Prof. Piotr Jędrzejewski jest twórcą sztuki kinetycznej. Tworzy obiekty ruchome. I choć moglibyśmy jego sztukę odnieść do prac Jeana Tinguely, to mają charakter nowoczesny. Jeden ze swoich wykładów zatutułował: „Ikarus Illusion — the art of flying in the contemporary kinetic art”. Artysta brał udział w wielu prestiżowych polskich i zagranicznych wystawach.

TERMIN | 4 sierpnia, 12:00
MIEJSCE | Muzeum Nadwiślańskie, Galeria Wystaw Czasowych — ul. Rynek 19, Kazimierz Dolny
WSTĘP WOLNY

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo odpowiada bezpośrednio organizator projektu.


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW