Kazimierski Hollywood — akcja performatywna

© Kazimierski Hollywood
Data
Godzina
Miejsce
31/07
15:00
GÓRA TRZECH KRZYŻY


OPIS

Od lat zadawane jest pytanie: „Jak oddać hołd filmowym konotacjom Kazimierza?”. Podczas BNP Paribas Dwa Brzegi znajdziemy na nie odpowiedź.

Zostanie przeprowadzona fotograficzna akcja performatywna „Kazimierski Hollywood”. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia oraz absolutnie unikatowe kadry. Wystarczy mieć aparat w telefonie.

Kazimierz Dolny związany jest z kinematografią od wielu dziesięcioleci. W 1937 roku Michał Waszyński nakręcił film fabularny „Dybuk”. Był to pierwszy w Polsce pełnometrażowy film nagrany całkowicie w języku jidisz. Po wojnie w Kazimierzu powstało wiele produkcji filmowych m.in: „Ósmy dzień tygodnia”, „Wyspa złoczyńców”, „Podróż za jeden uśmiech”, kultowe „Dwa Księżyce”. To tu Wojciech Smarzowski kręcił sceny do filmu „Wołyń”. Twórcy seriali także upodobali sobie nadwiślańskie miasteczko jako tło licznych romansów, m.in „Na dobre i na złe”, „M jak miłość”, „W rytmie serca”.

TERMIN | 31 lipca, 15:00
MIEJSCE | Góra Trzech Krzyży, Kazimierz Dolny
WSTĘP WOLNY

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo odpowiada bezpośrednio organizator projektu.


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW