Kazimierskie Hollywood — akcja performatywna

KOKPiT © Foto Grzegorz Szafranek
Data
Godzina
Miejsce
01/08
11:30
RYNEK


OPIS

Młodzież z Klubu ZSP Pastel zaprasza wszystkie szalone i kreatywne osoby do wspólnej zabawy. Jak oddać hołd filmowym konotacjom Kazimierza?. Podczas Festiwalu znajdziemy odpowiedź na to pytanie.

Zostanie przeprowadzona fotograficzna akcja performatywna. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia oraz absolutnie unikatowe kadry. Wystarczy mieć aparat w telefonie. Udział w akcji jest bezpłatny.

Kazimierz Dolny związany jest z kinematografią od wielu dziesięcioleci. W 1937 roku Michał Waszyński nakręcił film fabularny „Dybuk”. Był to pierwszy w Polsce pełnometrażowy film nagrany całkowicie w języku jidisz. Po wojnie w Kazimierzu powstało wiele produkcji filmowych. m.in: „Ósmy dzień tygodnia”, „Wyspa złoczyńców”, „Podróż za jeden uśmiech”, „Dwa Księżyce”. To tu Wojciech Smarzowski kręcił sceny do filmu „Wołyń”. Twórcy seriali także upodobali sobie nadwiślańskie miasteczko, m.in. „Na dobre i na złe”, „M jak miłość”, „W rytmie serca”.

Wydarzenie realizowane w ramach maratonu fotograficznego Akademii Odkryć Fotograficznych oraz Kazimierskiej Wiosny Fotograficznej.

TERMIN | 1 sierpnia, 11:30
MIEJSCE | Rynek i wzgórze zamkowe, Kazimierz Dolny
WSTĘP WOLNY

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo, w tym dotyczące przestrzegania procedur związanych z epidemią COVID-19, odpowiada bezpośrednio organizator projektu.


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW