Kazimierz poniekąd filmowy — Danuta Borzecka — spacer z przewodnikiem

© Danut Borzecka
Data
Godzina
Miejsce
03/08
13:00
MIASTECZKO FESTIWALOWE


OPIS

Zapraszamy na wycieczkę, która zrodziła się z miłości do Kazimierza Dolnego i zainteresowania kinem.

Z profesjonalną przewodniczką spacerować będziemy po centrum miasteczka, a w trakcie spaceru, oprócz barwnych opowieści o historii Kazimierza Dolnego, podążymy tropem filmowców wykorzystujących plenery tego miejsca. W trakcie wycieczki dowiecie się, dlaczego w Kazimierzu gościli: wisielec, Eskimosi i Pan Kleks, czy oszuści paradowali na wyspę krowią czy złoczyńców, czy podróżuje się tu za jeden uśmiech, czy na księżyc i w końcu, że te księżyce są dwa.

TERMIN | 3 sierpnia, 13:00
MIEJSCE | Miasteczko festiwalowe [początek spaceru: brama wejściowa], ul. Nadwiślańska 9, Kazimierz Dolny
WSTĘP WOLNY

DANUTA BORZECKA – Przewodnik turystyczny po Trójkącie Turystycznym Puławy – Kazimierz – Nałęczów. Przewodnik Inspiracji miasta Lublina, specjalista d.s. turystyki i edukator. Miłośniczka i znawczyni Kazimierza Dolnego, współtworząca bloga „Kazimierz Dolny na weekend i na co dzień”. A prywatnie – wielka miłośniczka kina, spacerów i wycieczek rowerowych.

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo, w tym dotyczące przestrzegania procedur związanych z epidemią COVID-19, odpowiada bezpośrednio organizator projektu.


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW