Kazimierz poniekąd filmowy — Danuta Borzecka — spacer z przewodnikiem

© Kazimierz poniekąd filmowy
Data
Godzina
Miejsce
01/08
10:00
MIASTECZKO FESTIWALOWE
04/08
17:00
MIASTECZKO FESTIWALOWE


OPIS

Zapraszamy na wycieczkę, która zrodziła się z miłości do Kazimierza Dolnego i zainteresowania kinem.

Z profesjonalną przewodniczką spacerować będziemy po centrum miasteczka, a w trakcie spaceru — oprócz barwnych opowieści o historii Kazimierza Dolnego, podążymy tropem filmowców, wykorzystujących plenery tego miejsca. W trakcie wycieczki, dowiecie się, dlaczego w Kazimierzu gościli: wisielec, Eskimosi czy Pan Kleks; czy oszuści paradowali na wyspę krowią czy złoczyńców; czy podróżuje się tu za jeden uśmiech, czy na księżyc i w końcu, że te księżyce są dwa.

DANUTA BORZECKA — Z wykształcenia Specjalista d.s. Turystyki, z zamiłowania krajoznawczyni i kinomanka. Od 25 lat przewodniczka po północno-zachodniej Lubelszczyźnie: Trójkącie Turystycznym Kazimierz Dolny — Puławy — Nałęczów, Janowcu, Lublinie. Kobieta pracująca, niemalże całe życie związana z Lubelskim Powiślem: hotelarka, nauczycielka, muzealniczka, edukatorka i doradczyni edukacyjna. Zaraża miłością do Lubelszczyzny. Jest współautorką bloga KAZIMIERZ DOLNY NA WEEKEND.

TERMIN | 1 sierpnia (10:00), 4 sierpnia (17:00) — ok. 2h
MIEJSCE | Miasteczko Festiwalowe [początek spaceru: brama wejściowa] — ul. Szkolna 1, Kazimierz Dolny
WSTĘP WOLNY

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo odpowiada bezpośrednio organizator projektu.


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW