LEKCJA KINA | Lidia Duda

© Lidia Duda
Data
Godzina
Miejsce
02/08
18:00
SALA BURSZTYNOWA


OPIS

Lidia Duda (1958) zajęła się dokumentem stosunkowo późno. Jako absolwentka kulturoznawstwa początkowo pracowała w klubie jazzowym, Operze Wrocławskiej, uczyła tez plastyki.

Później pochłonęła ją telewizja. Pracowała w „Aktualnościach” Katowickiej TVP, w latach 90., następnie realizowała reportaże dla telewizyjnego Ekspresu Reporterów – spod jej ręki wyszło ponad sześćdziesiąt filmów. Od lat 00. XXI wieku tworzy autorskie filmy dokumentalne. Jej sygnaturą jest empatia, po prostu słucha swoich bohaterów i wierzy w siłę ich opowieści. Jej filmy tworzone są z niezwykłą wrażliwością i szczególnym wyczuciem słabszych, wykluczonych, innych. Zarówno wcześniejsze reportaże, jak i filmy dokumentalne mają niezwykłą siłę oddziaływania. Za swoją twórczość otrzymała wiele nagród. Film „Pisklaki” otrzymał aż trzy nagrody na ostatnim Millenium Docs Against Gravity.

O pięknym spojrzeniu na świat, od którego większość odwraca oczy, porozmawiamy z Lidią Dudą 02.08 o godzinie 18:00 w Sali Bursztynowej przy ul. Szkolnej 1. Na „Lekcję kina” zapraszamy po projekcji filmu „Pisklaki”.

Spotkanie prowadzi: Grażyna Torbicka.


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW