Magia dawnych lat. Kazimierz na starej fotografii — spotkanie

Data
Godzina
Miejsce
03/08
18:00
GALERIA DREWNA
04/08
10:00
GALERIA DREWNA
05/08
10:00
GALERIA DREWNA
06/08
10:00
GALERIA DREWNA
07/08
10:00
GALERIA DREWNA


OPIS

To wirtualna forma zwiedzania Kazimierza Dolnego, wspaniała alternatywa dla tradycyjnej wycieczki, by w krótkim czasie poczuć genius loci Kazimierza Dolnego.

Godzinna prezentacja – opowieść Doroty Szczuki o dawnym Kazimierzu, jego rozwoju, zmianach zachodzących w przestrzeni miasta, o wybitnych i ciekawych ludziach, kulturze materialnej, ochronie konserwatorskiej i wielu innych ciekawostkach – przekazana w formie anegdot. W scenerii i klimacie starego kina.

Spacerując przez czarno-białe fotografie, cofamy się w czasie o sto i więcej lat, by przyjrzeć się życiu dawnego Kazimierza, ujrzeć uliczki i miejsca, których może już nie ma, ale przede wszystkim zasmakować atmosfery miejsca żyjącego jakby trochę poza czasem.

DOROTA SZCZUKA – Historyk sztuki, przewodnik turystyczny, członek Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków oraz Stowarzyszenia Dwa Brzegi. W Kazimierzu Dolnym prowadzi Galerię Drewna i Kazimierskich Aniołów.

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym Festiwalowi Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo, w tym dotyczące przestrzegania procedur związanych z epidemią COVID-19, odpowiada bezpośrednio organizator projektu.

MIEJSCE | Galeria Drewna i Kazimierskich Aniołów, ul. Plebanka 4a, Kazimierz Dolny
BILETY | 20 zł / dla akredytowanych gości wstęp wolny
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA | wskazana rezerwacja: 501 175 805
www.szeptkazimierza.pl


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW