Malujemy razem Kazimierz Dolny — Krzysztof Rumin i Klub ZSM Pastel — akcja

© KOKPiT, Klub ZSM Pastel
Data
Godzina
Miejsce
31/07
10:00-14:00
RYNEK


OPIS

Uczestnicy pleneru malarskiego z Klubu ZSM Pastel zapraszają miłośników malarstwa i Kazimierza Dolnego do spontanicznej akcji wspólnego malowania.

Organizatorzy zapewniają materiały malarskie (pędzle, farby, podobrazia). Pod okiem doświadczonego pedagoga Krzysztofa Rumina będzie robiona korekta powstałych prac. Każdy uczestnik akcji będzie mógł poczuć się przez chwilę jak prawdziwy artysta.

TERMIN | 31 lipca, 10:00-14:00
MIEJSCE | Rynek, Kazimierz Dolny
WSTĘP WOLNY

KLUB ZABRZAŃSKIEJ SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ PASTEL – Działa w Zabrzu. Od ponad 30 lat klubem kieruje artysta i pedagog Krzysztof Rumin. Jest miejscem edukacji kilku pokoleń młodych twórców nie tylko zabrzańskich ale też z całego regionu. Klub Pastel wpisał się na stałe w kulturalny pejzaż miasta, regionu jak i kraju, wciąż przyciąga nowych członków chętnych do obcowania ze sztuką. To tutaj odkrywane i rozwijane są prawdziwe talenty, rozwija się pasję tworzenia, w profesjonalny sposób kształcąc przyszłych malarzy, grafików, rzeźbiarzy, architektów, fotografików. W ciągu swej wieloletniej działalności wychował ponad 700 artystów, działających z sukcesami w środowiskach twórczych w Polsce i zagranicą. Pastel wychowuje świadomych odbiorców sztuki, jej znawców i prawdziwych koneserów. Klub prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat, młodzieży w wieku od 13 do 20 lat. W klubie odbywają się również zajęcia z technik grafiki warsztatowej i ceramiki artystycznej oraz kurs rysunku i malarstwa dla młodzieży. Od wielu latem dzieci i młodzież wyjeżdżają na plenery, łącząc letni wypoczynek z intensywną pracą artystyczną w urokliwym Kazimierzu Dolnym, a młodsze dzieci korzystają z uroków wakacyjnego pobytu w górach.

Wychowankowie klubu to laureaci wielu nagród, wyróżnień w kraju i zagranicą, sam Klub również został wielokrotnie uhonorowany nagrodami specjalnymi m.in.: za kolekcję prac plastycznych Nagrodą Prezydenta Miasta Torunia podczas 18. Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Zawsze zielono, zawsze niebiesko”. Podczas 46. International Children’s Exhibition of Fine Arts Lidice Klub Pastel jako jedyna placówka z Polski, a 18 ze świata został nagrodzony medalem za kolekcję prac graficznych, również w następnych edycjach konkursu klub miał swoich laureatów. 39. Międzynarodowe Spotkania Artystyczne dla Dzieci i Młodzieży „Moja przygoda w muzeum” – w tym konkursie przyznane zostały nagrody dla dzieci i młodzieży z Pastela, a dodatkowo Klub otrzymał dwie Nagrody Prezydenta Miasta Torunia, Nagrody Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Toruniu oraz Nagrodę Dyrektora Muzeum Okręgowego w Toruniu. Na 8th Biennale Children’s Art, Museum and Academy of Xanthi, Greece Klub zdobył 47 nagród. W 2nd International Children’s Art Exhibition of Small Format Mini Restart, Republic of Serbia, kolejny raz laureatami zostały dzieci i młodzież z Klubu, a Krzysztof Rumin otrzymał Praised Educators Art Teacher dla opiekuna artystycznego za kolekcję prac konkursowych; nagrodę przyznano tylko 10 nauczycielom sztuki z całego świata. Dwukrotnie Klub Pastel został zaproszony do zaprezentowania indywidualnej kolekcji prac grafiki dzieci i młodzieży w Kagawie w Japonii. Również od wielu lat Klub Pastel jest laureatem nagród w konkursie The International Children`S Art Exhibition Pentel w Japonii. W Międzynarodowych Festiwalach Rysowania młodzi artyści z Klubu Pastel zdobyli parokrotnie Grand Prix.

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo, w tym dotyczące przestrzegania procedur związanych z epidemią COVID-19, odpowiada bezpośrednio organizator projektu.


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW