Miss God — live act

© Zainspirowani Szukalskim
Data
Godzina
Miejsce
31/07
16:30
SPICHLERZ


OPIS

Artystka krótko zaprezentuje autorskie utwory skomponowane w ramach projektu „Zainspirowani Szukalskim”, nawiązujące do motywów prasłowiańskich i mitologicznych.

Muzyka Miss God czerpie z tradycji opartej o pieśni archaiczne (polskie, bułgarskie, ukraińskie), zaaranżowane w nowoczesnej, elektronicznej oprawie, obejmującej takie gatunki, jak: trap, drill, ambient, downtempo, experimental vocal. Artystka zaprezentuje również premierowe utwory, które powstały w oparciu o własny język, będący wyrazem poszukiwania własnej tożsamości, w większości do tej pory nie wydane. Na koncercie znajdą się również kompozycje, które mocno nawiązują do wartości bliskich Szukalskiemu. Miss God wprowadzi nas swoim zwyczajem do świata udźwiękowionych emocji, w którym będziemy mogli zanurzyć się i odkryć coś niepowtarzalnego.

Wydarzenie w ramach projektu „Zainspirowani Szukalskim”, organizator: Fundacja Helisa.

MISS GOD — Kompozytorka, wokalistka, producentka muzyczna, absolwentka krakowskiej AST na wydziale aktorstwo dramatyczne. Od ponad 10 lat realizuje autorskie widowiska muzyczne, teatralne i filmowe. Dotychczas wydała 3 albumy: Widzę Cię (EP), Woda (EP), Skrzydła (LP). Zagrała kilkadziesiąt koncertów w Polsce i za granicą: Ambiton Festiwal Londyn, Film Polska Festiwal w Berlinie, Electronic Beats Festiwal Poznań, Opener Festival 2013, ShortWaves w Poznaniu czy Festiwalu Kultury Niezależnej Underground/Independent w Białymstoku. Jej muzykę można również usłyszeć w spektaklach teatralnych i teatru tańca oraz gościnnie u innych artystów, np. Lukasyno, Południce. Laureatka plebiscytu Przystanek Młodzi 2013 Gazety Wyborczej za ożywianie lokalnej sceny muzycznej oraz łączenie głosem przeszłości z przyszłością. Nazwana przez serwis muzyczny Interia.pl jednym z najbardziej obiecujących debiutów muzycznych 2013 roku. Zdaniem Agnieszki Szydłowskiej z Programu Trzeciego Polskiego Radia – „artystka osobna, własna”. Jej muzyka, pierwotnie oparta na słowiańskim etno, to obecnie głównie trap, drill, ambient, downtempo i experimental vocal.

TERMIN | 31 lipca, 16:30
MIEJSCE | Spichlerz — ul. Krakowska 61, Kazimierz Dolny
WSTĘP WOLNY

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo odpowiada bezpośrednio organizator projektu.


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW