NIEBØ — koncert

© NIEBØ
Data
Godzina
Miejsce
05/08
20:30
PIEKARNIA SARZYŃSKI


OPIS

Zespół tworzą Aga Ozon i Adrian Kieroński. Są wykształconymi wokalistami oraz multiinstrumentalistami. W 2021 r. ukazała się debiutancka płyta zespołu „Olimp”.

Zespół supportował Darię Zawiałow na Lublin Youth Festival. Zagrał koncerty m.in. w Klubie Towarzyskim (Lublin), w Nowym Świecie Muzyki (Warszawa) oraz w ramach IX Gali Nagrody im. Prof. Zbigniewa Hołdy, której laureatami byli Adam Bodnar i Grupa Granica.

W kwietniu premierę miał szczególnie ważny dla zespołu klip do piosenki „Jakoś to przetrwamy”. Teledysk został zrealizowany w ramach dyplomu reżyserskiego Lulu Zubczyńskiej i Agaty Długołęckiej dla Warszawskiej Szkoły Filmowej. Historie zawarte w obrazku są komentarzem do tematu przemian społecznych, których jesteśmy nie tylko obserwatorami, ale także uczestnikami.

Poruszone w najnowszym teledysku zespołu problemy społeczne pokazują, że Aga i Adrian nie tylko chcą spełniać swoje muzyczne marzenia, ale również nieść w swojej twórczości przesłanie i komentować otaczającą ich rzeczywistość. Prywatnie Aga i Adrian angażują się społecznie biorąc udział w protestach i manifestacjach. Szczególnie ważne są dla nich prawa kobiet i osób LGBTQ+. O swojej twórczości i zaangażowaniu społecznym, opowiedzieli ostatnio prof. Adamowi Bodnarowi podczas audycji Prawy Adam, w radiu Newonce.

TERMIN | 5 sierpnia, 20:30
MIEJSCE | Piekarnia Sarzyński — ul. Nadrzeczna 6, Kazimierz Dolny
BILETY | 20zł, bilety do nabycia w Piekarni Sarzyński od 30.07 lub przy wejściu na koncert

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo odpowiada bezpośrednio organizator projektu.


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW