Oprowadzanie kuratorskie po Domu Kuncewiczów — spotkanie

Data
Godzina
Miejsce
07/08
10:00
MUZEUM NADWIŚLAŃSKIE


OPIS

Wyjątkowy dom i wyjątkowi ludzie – tak w skrócie można opisać dzieje willi „Pod Wiewiórką”.

Podczas zwiedzania opowiemy m.in. o powstaniu Domu, jego architekcie, Karolu Sicińskim, losach budynku oraz jego niezwykłych gościach (właścicielach oraz ich przyjaciołach). Opowieści, prowadzone w oparciu o literaturę oraz anegdotę, będą ściśle związane z eksponatami wypełniającymi ten Dom, poczynając od bluzki Marii Kuncewiczowej, a na huculskim piecu kończąc.

DOM KUNCEWICZÓW – Oddział literacki Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Siedzibą Muzeum jest dom pisarki, Marii Kuncewiczowej i jej męża, Jerzego – polityka, prawnika i filozofa. Ekspozycję stanowią oryginalne wnętrza, wypełnione rodzinnymi pamiątkami. Dokumentują one nie tylko historię tej wyjątkowej rodziny, ale także niezwykle intensywny i ciekawy okres w życiu Kazimierza Dolnego (20-lecie międzywojenne oraz lata 60-80. XX w.).

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym Festiwalowi Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo, w tym dotyczące przestrzegania procedur związanych z epidemią COVID-19, odpowiada bezpośrednio organizator projektu.

MIEJSCE | Muzeum Nadwiślańskie, Oddział Dom Kuncewiczów, ul. Małachowskiego 19
BILETY | według cennika Muzeum


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW