Otwarcie europejskiej rezydencji artystycznej Fundacji KZMRZ — spotkanie

© Fundacja KZMRZ
Data
Godzina
Miejsce
01/08
13:00
STRAŻNICA


OPIS

Fundacja KZMRZ otrzymała od Miasta kilka pomieszczeń w budynku strażnicy. Prezes Fundacji Michał Stachyra zdecydował się utworzyć w tym miejscu europejską rezydencję artystyczną.

Już niedługo Fundacja zorganizuje w tym miejscu pracownie i studio, w których będzie gościć artystów z całej Europy różnych dziedziny: sztuki wizualne, literatura, muzyka, teatr, dizajn, architektura, taniec, animacja kultury. W określonym czasie gospodarze rezydencji zapewnią artystom wsparcie merytoryczne, organizacyjne i udostępnią miejsce, materiały i środki na stworzenie nowego projektu. Projekt rezydencji będzie trwać cały rok przy współpracy z instytucjami, m.in. Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Mocak Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, Fundacja Propaganda, Centrum Kultury w Lublinie, Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

TERMIN | 1 sierpnia, 13:00
MIEJSCE | Strażnica, ul. Senatorska 25, Kazimierz Dolny
WSTĘP WOLNY

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo, w tym dotyczące przestrzegania procedur związanych z epidemią COVID-19, odpowiada bezpośrednio organizator projektu.


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW