Otwarty Ogród — Ilona Irmina Iwańska — wystawa

Data
Godzina
Miejsce
02/08
16:00 wernisaż
GALERIA METAMORFOZY
03/08
11:00-18:00
GALERIA METAMORFOZY
04/08
11:00-18:00
GALERIA METAMORFOZY
05/08
11:00-18:00
GALERIA METAMORFOZY
06/08
11:00-18:00
GALERIA METAMORFOZY
07/08
11:00-18:00
GALERIA METAMORFOZY
08/08
11:00-18:00
GALERIA METAMORFOZY
09/08
11:00-18:00
GALERIA METAMORFOZY


OPIS

Po raz kolejny Ilona Irmina Iwańska otwiera podczas Festiwalu Dwa Brzegi swój ogród i pracownię dla gości festiwalowych, przyjaciół i fanów jej malarstwa.

Tym razem w plenerach ogrodu wiejskiego oraz w pracowni – galerii autorskiej artystka zaprezentuje swoje najnowsze obrazy inspirowane energiami kwiatów, drzew i ziół. W plenerze, wokół domu autorki będzie można kontemplować i wciąż na nowo odkrywać kosmiczny wymiar i niezwykłe, symboliczne przestrzenie obrazów z cyklu Prapamięć. Z kolei w tzw. Galerii Drabina autorka zaprezentuje kolekcję swoich linorytów. Na piętrze w galerii-pracowni, oprócz wspomnianych już obrazów inspirowanych ogrodem, napotkamy tajemnicze obrazy z cyklu Metamorfozy. Odnajdziemy w nich niezwykłe bogactwo fantastycznych form, układanych wyobraźnią artystki w krajobrazy do odgadywania i tworzenia własnych interpretacji. Tytuł wystawy „Otwarty Ogród” stanowi nie tyle aluzję do formy samego wydarzenia – w rzeczywistości artystka zaprasza gości do swojego ogrodu i domowej pracowni. Tytuł ten określa istotę całej twórczości Ilony Irminy Iwańskiej. Jej prace, niezależnie od techniki wypowiedzi, stanowią rodzaj przewodnika po Ogrodzie. Ogrodzie, który jest wciąż otwarty i do którego autorka nieustannie dodaje nowe dzieła, wzbogacając karty przewodnika.

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym Festiwalowi Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo, w tym dotyczące przestrzegania procedur związanych z epidemią COVID-19, odpowiada bezpośrednio organizator projektu.

WERNISAŻ | 2 sierpnia, 16:00
WYSTAWA CZYNNA | 3-9 sierpnia, 11:00-18:00
MIEJSCE | Galeria Metamorfozy, Rogów 37 [7 km. od Kazimierza Dolnego]
WSTĘP WOLNY


AUTOR
ILONA IRMINA IWAŃSKA – Urodziła się w Warszawie. Obecnie mieszka i tworzy we wsi Rogów, położonej w Kazimierskim Parku Krajobrazowym. Jest członkiem Warszawskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków, Kazimierskiej Konfraterni Sztuki – Kolonii Artystycznej oraz Stowarzyszenia Plastycy Ziemi Otwockiej. W swoim dorobku posiada kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i udział w licznych wystawach zbiorowych, w kraju i zagranicą. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych plenerach malarskich w Polsce, Niemczech, Indiach, Palestynie i Izraelu. Jej prace znajdują się w muzeach i kolekcjach oraz zbiorach prywatnych w Polsce, Holandii, Niemczech, Szwecji, USA, Hiszpanii, Gwatemali, Indiach. Wypowiada się w kilku technikach plastycznych: malarstwo olejne, akwarela, rysunek, grafika. W latach 2004-2012 stworzyła unikalne dzieło „Prapamięć – Krosno Maya“, cykl 52 obrazów olejnych na płótnie formatu 114 cm x 146 cm, inspirowanych Kalendarzem Majów. Projekt ten powstał w ramach światowego ruchu na rzecz pokoju Planet Art Network. Od kilku lat prowadzi również swoisty malarski zapis – „Dzienniki Akwarelowe“. Obecnie pracuje nad cyklem „Metamorfozy“.

© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW