Paul Kwitek — koncert

© Paul Kwitek
Data
Godzina
Miejsce
02/08
19:00
KLUB FESTIWALOWY - KROWIA WYSPA / KZMRZ


OPIS

Producent i kompozytor w Existence Records, kanadyjskiej wytwórni, którą przed laty założył po wyjeździe z rodzinnego Lublina. Jego twórczość wpływa na dynamiczną ewolucję muzycznych języków trance’u. house’u, ambientu i chilloutu, wyznaczając nowe trendy muzyki elektronicznej.

Debiutancki album Kwitka, Qualia, to zaskakujące połączenie energicznej elektroniki, filmowych melodii z genialnie wplecionymi brzmieniami natury – niezwykła głębia i dojrzałość Qualii odzwierciedlają wyjątkowy charakter twórczości Kwitka. Paul kształtuje szeroki muzyczny krajobraz, łącząc zaraźliwe pulsujące taneczne rytmy z dźwiękami przyrody, egzotycznymi instrumentami i wciągającymi uduchowionymi wokalami. Jego techniki skutkują w wyjątkowych doznaniach muzycznych, które są nierozerwalnie związane z abstrakcją wyobraźni, czystą energią i emocjami z wnętrza duszy. Ukończył studia na kierunku inżynieria dźwięku w Trebas Institute w Toronto, ale przełomowy moment dla jego twórczości nastąpił w 1995 roku, gdy wyprodukował swój pierwszy utwór. Od tamtej pory bezustannie komponuje, za każdym razem zdobywając uznanie wśród krytyków i rosnącej rzeczy fanów. Do najbardziej znaczących wydawnictw Kwitka należą Katun (2009) i Qualia (2010). Obydwa wpisały się w kanon klasyki muzyki elektronicznej, od czasu premiery zdobywając fanów na całym świecie. Swoistymi „hymnami”, jasnymi punktami twórczości kompozytora stały się Black Ocean (z Roxanne Morganstern), Voodooman (z Michelle Chivers) czy Complicated Nature – wszystkie wydane przez Existence Records. Niezwykłe wyczucie dźwięku oraz niespotykane, refleksyjne podejście do produkcji pozwoliły Kwitkowi współpracować z takimi osobistościami jak dwukrotni zdobywcy Grammy, grupa Deep Forest, czy guru world music Wes Madiko. Remix hitu Deep Forest, Lullaby, wyprodukowany przez Paula Kwitka stał się natychmiastowym przebojem, trafiając do list przebojów najważniejszych sklepów muzycznych w sieci, między innymi iTunes, Beatport i Napstera.

DATA | 2 sierpnia, 19:00
MIEJSCE | KLUB FESTIWALOWY – KROWIA WYSPA / KZMRZ, ul. Tyszkiewicza 4, Kazimierz Dolny
WSTĘP WOLNY

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo, w tym dotyczące przestrzegania procedur związanych z epidemią COVID-19, odpowiada bezpośrednio organizator projektu.


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW