Personal — Tomasz Tomaszewski — wystawa

KOKPiT © Tomasz Tomaszewski
Data
Godzina
Miejsce
07/08
17:00 wernisaż
ZAMEK, KAZIMIERZ DOLNY
08/08
10:15-17:30
ZAMEK, KAZIMIERZ DOLNY


OPIS

Motywacja, która posłużyła do wykonania prezentowanych na wystawie zdjęć, dalece różni się od tej, jakiej zwykle używam w swojej pracy. Najczęściej myślę bowiem o tym, aby fotografia czemuś służyła, aby opowiadała historię, próbowała tłumaczyć człowieka drugiemu człowiekowi.

Tym razem starałem się wykorzystać jedynie zdziwienie, czysty zachwyt nad światem, czasami radość i rozbawienie, zażenowanie, ale też i niepokój, wszystko, tylko nie chęć opowiedzenia historii. Okazało się to dla mnie niespodziewanie trudnym wyzwaniem, którego powody upatruję w nabytych przyzwyczajeniach. Spróbowałem się z tym zmierzyć, fotografując w Polsce podczas prowadzonych, licznych warsztatów fotograficznych oraz kilku za granicą. Czuję, że jeszcze nie mogę osiągnąć tego, co bym chciał, ale też i nie przestaję chcieć tego, czego nie mogę. Prezentuję więc skromną próbę, jakiś początek i kontynuuję.

Tomasz Tomaszewski

Wydarzenie realizowane w ramach maratonu fotograficznego Akademii Odkryć Fotograficznych oraz Kazimierskiej Wiosny Fotograficznej.

WERNISAŻ | 7 sierpnia, 17:00
WYSTAWA CZYNNA | 7 sierpnia – 30 września, 10:15-17:30
MIEJSCE | Zamek — dziedziniec, ul. Zamkowa 3/5, Kazimierz Dolny
BILETY | według cennika Zamku (wernisaż wstęp wolny)

TOMASZ TOMASZEWSKI – Doktor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji National Geographic Creative w Waszyngtonie oraz American Society of Media Photographers. Zajmuje się fotografią prasową, publikuje swoje zdjęcia w najważniejszych pismach polskich i wielu zagranicznych, jak: National Geographic Magazine, Stern, Paris Match, GEO, New York Times, Time, Fortune, Elle, Vogue.

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo, w tym dotyczące przestrzegania procedur związanych z epidemią COVID-19, odpowiada bezpośrednio organizator projektu.


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW