Roman Wróblewski — koncert

© Roman Wróblewski
Data
Godzina
Miejsce
07/08
19:00
WĄWÓZ PLEBANKA


OPIS

Wydarzenie jest częścią trasy koncertowej promującej debiutancki album trójmiejskiego pianisty Romana Wróblewskiego.

Album „3:47 am” ukazał się w kwietniu 2021 i jest zbiorem ośmiu bardzo osobistych kompozycji, balansujących na pograniczach muzyki klasycznej oraz improwizacji.

„Przekazywanie emocji i uczuć za pomocą fortepianu wymaga czegoś więcej niż tylko umiejętności technicznych, wymaga głębi i zrozumienia, a na albumie „3:47 am” zdolność pianisty do tego lśni i jest wszechobecna.” (Interia.pl)

„Technicznie nie można nic zarzucić artyście, ale to dopiero umiejętność obrazowania pewnych przeżyć poprzez dźwięki, świadczy o jego niewątpliwej wartości. Piękna, głęboko osadzona w emocjach muzyka.” (Łukasz Dębowski, polskaplyta-polskamuzyka.pl)

TERMIN | 7 sierpnia, 19:00
MIEJSCE | Wąwóz Plebanka, Kazimierz Dolny
WSTĘP WOLNY

ROMAN WRÓBLEWSKI – Trójmiejski pianista, kompozytor, od lat zaangażowany w wiele projektów muzycznych o różnorodnej stylistyce. Tworzył lub współtworzył dziesięć albumów studyjnych. Współpracował m.in. z Tymonem Tymańskim, Sarą i Robertem Brylewskimi, koncertował w Europie, Azji oraz na wielu festiwalach w Polsce m.in. Open’er Festiwal w Gdyni, Przystanek Woodstock (zespół Enchantia), gościnnie występował także w Trójce (z zespołem Radio Bagdad) w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie.

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo, w tym dotyczące przestrzegania procedur związanych z epidemią COVID-19, odpowiada bezpośrednio organizator projektu.


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW