Siła kobiet — Dorota Danielewicz — spotkanie

© Dorota Danielewicz
Data
Godzina
Miejsce
02/08
17:30
MIĘĆMIERZ


OPIS

Kontynuujemy gorący temat, rozmowa o rosnącej roli kobiet w społeczeństwie i upadku patriarchatu.

Spotkanie oparte o najnowszą książkę autorki „Biały śpiew. Odważne kobiety białoruskiej rewolucji”, wywiady z białoruskimi aktywistkami przebywającymi obecnie za granicą. Książka napisana w języku niemieckim, czekamy na polskie tłumaczenie.

DOROTA DANIELEWICZ — Dziennikarka, slawistka, pisarka, w wieku 16 lat wyemigrowała z rodzicami do Berlina, gdzie mieszka do dziś. Studiowała na Freie Universität i Uniwersytecie im. Ludwika Maximiliana w Monachium, ukończyła slawistykę, antropozofię społeczną i historię wschodnioeuropejską. Przez rok pracowała w dziale public relations ONZ w Nowym Jorku, a od 1988 roku stale współpracuje z instytucjami kultury, m.in. z Literarische Colloquium Berlin (LCB), Literaturhaus Berlin i Literaturforum im Brecht-Haus. Była berlińską korespondentką sekcji polskiej radia RFI w Paryżu, a w rozgłośni RBB przez dwadzieścia lat prowadziła comiesięczny „Magazyn Literacki”. Publikowała w „Kulturze”, „Der Tagesspiegel”, „Märkische Allgemeine”, „Deutsch-Polnische Magazin DIALOG”, „der Freitag”, „Berliner Zeitung”, „Borussi”, „Przeglądzie Politycznym”, „Polityce” i „Dużym Formacie”. Redaktorka antologii poezji polskiej „Kochać to, co niewidzialne” i, wspólnie z Maciejem Górnym, opracowania „Berlin. Polnische Perspektiven”. W 2013 roku ukazała się jej książka „Berlin. Przewodnik po duszy miasta” (wydana także po niemiecku, „Auf der Suche nach der Seele Berlins”).

SPOTKANIE | 2 sierpnia, 17:30
MIEJSCE | Galeria Klimaty — Mięćmierz
WSTĘP WOLNY

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo odpowiada bezpośrednio organizator projektu.


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW