Street Whispers — koncert

© Street Whispers
Data
Godzina
Miejsce
31/07
17:30
KAMIENICA KMITÓW


OPIS

Street Whispers założyli przyjaciele, którzy postanowili połączyć artystyczne umiejętności, aby tworzyć muzykę o szerokim spektrum stylistycznym.

Radzą sobie świetnie z muzyką klasyczną, folkiem, tangami, jazzem, muzyką klezmerską, bałkańską czy latynoamerykańską, jednak przede wszystkim potrafią przeplatać ze sobą style, tworząc niepowtarzalną kolorystykę brzmieniową. Traktują muzykę jako byt komplementarny, gdzie wirtuozeria współgra z pięknem melodii i nastrojowością.

Zespół powstał w 2013 roku. Koncertował głównie w Austrii i Niemczech, od 2018 roku coraz częściej pojawia się na scenach w Polsce. Członkowie zespołu to absolwenci renomowanych szkół i uniwersytetów muzycznych, którzy w dorobku mają udział w licznych festiwalach oraz występy na scenach w Europie, a także poza nią. Ciekawostką jest fakt, że zespół zawiązał się, aby grać na ulicach Salzburga podczas słynnego Festiwalu Mozartowskiego. Obecnie działalność grupy Street Whispers znacznie wykracza poza street art.

Główne osiągnięcia: laureaci w dwóch kategoriach (Jazz i World Music) na jednym z najważniejszych konkursów akordeonowych świata: Premio Internazionale della Fisarmonica — PiF Castelfidardo 2018, recital inaugurujący sezon artystyczny 2016/2017 Opery w Magdeburgu, koncert w Carmen Würth Forum w Künzelsau, koncert w ramach Fest der Volkskulturen w Salzburgu, koncert na otwarcie aukcji Art&Antique Residenz Salzburg, występ jako główna gwiazda obchodów 25-lecia firmy Würth w Polsce na specjalne życzenie założyciela i jednego z największych mecenasów i kolekcjonerów sztuki na świecie, dr Reinholda Würtha, finałowy koncert 28. Festiwalu Tempus Paschale w Lublinie.

Skład: Franciszek Kmita — klarnet, Jakub Gawlik — akordeon, Michał Zuń — kontrabas [podczas koncertu zespół zagra w duecie w duecie, bez kontrabasu]

www.facebook.com/TheStreetWhispers

TERMIN | 31 lipca, 17:30
MIEJSCE | Kamienica Kmitów [patio] — ul. Lubelska 9, Kazimierz Dolny
WSTĘP WOLNY

Koncert stanowi część Małego Festiwalu Sztuki na Lubelskiej [informacja o tym wydarzeniu TUTAJ].

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo odpowiada bezpośrednio organizator projektu.


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW