Tajemnice tożsamości Kazimierza Dolnego — prof. Konrad Kucza-Kuczyński — spotkanie

© Konrad Kucza-Kuczyński
Data
Godzina
Miejsce
07/08
17:00
KOKPIT


OPIS

„Spośród wielu akademickich tematów i osobistych zainteresowań problem tożsamości przestrzeni i identyfikacji miejsca, szczególnie tu, w Kazimierzu Dolnym, ma wyjątkowy sens.

Nie tylko dlatego, że pomieszkuję tu od 25 lat, ale z racji przekonania co do wagi samego zjawiska tożsamości. Dlaczego istnieje silne przyciąganie Kazimierza? Refleksja o oczywistej wartości miasteczka dowodzi przede wszystkim, że dzieje się to dzięki jego cechom tożsamościowym. Niestety, ostatni czas, szczególnie po 1989 roku, wykazuje gubienie świadomości tych wartości. Niech zabrzmi to jak dzwonek alarmowy!

Moja wypowiedź wykaże bardzo wrażliwe cechy, prawie tajemnice cech tożsamości miasteczka, trudne do zauważenia, bo w detalu, a wpływające podświadomie na ocenę całości urody tego miejsca. Równorzędną częścią refleksji będzie niezbędny dla zmysłów, chociaż to może tylko obciążenie profesjonalne, przekaz graficzny.” [Konrad Kucza-Kuczyński]

PROF. KONRAD KUCZA-KUCZYŃSKI (ur. 1941, Czerwony Dwór k. Wilna) — Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, profesor akademicki, Dziekan WA, promotor doktoratów, dyplomów, twórca architektury sakralnej, mieszkaniowej i użyteczności publicznej, wystaw projektów, autor książek i publicystyki. Członek PAU, KAiU PAN. Mieszka w Warszawie i w Kazimierzu Dolnym. Cykle prac rysunkowych i graficznych m.in.: „Paryż”, „Podlasie”, „Kazimierz Dolny”, „Podole”, „Toskania”, „San Gimignano”, „Sycylia”, „Wenecja”, „Skandynawia”, „Podole”, „Rodos”, „USA”, „Kuba Meksyk Hiszpania”, „Algieria 1981”, „Portugalia”. Wystawy zbiorowe i indywidualne prac graficznych: Warszawa, Kraków, Kazimierz Dolny, Łódź, Wrocław, Białystok, Gorzów, Berlin, N.Y., Perpignan, Wenecja.

TERMIN | 7 sierpnia, 17:00
MIEJSCE | Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki — ul. Lubelska 12, Kazimierz Dolny
WSTĘP WOLNY

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo odpowiada bezpośrednio organizator projektu.


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW