Walka przed Walką. Moja historia ze Stanisławem Szukalskim — Tomasz Stokowski — prelekcja

© Zainspirowani Szukalskim
Data
Godzina
Miejsce
01/08
12:30
KOKPIT


OPIS

O tym, jak to pewni filmowcy rzucili się z motyką na słońce, w czasach gdy Netflix był jeszcze wysyłkową wypożyczalnią płyt DVD, a nazwisko Szukalski mało komu kojarzyło się z czymkolwiek, a u tych, którzy je znali, wywoływało co najwyżej uśmiech politowania, a czasem wręcz jawną niechęć.

O podróży po Ameryce, od Los Angeles po Chicago, śladami Rogatego Serca. O przecieraniu szlaków i ambitnym projekcie, który miał przywrócić Stacha z Warty szerokiemu światu, ale nigdy nie powstał.

Wydarzenie w ramach projektu „Zainspirowani Szukalskim”, organizator: Fundacja Helisa.

TOMASZ STOKOWSKI — Dokumentalista, fotograf, tłumacz. Czasem fotograf, a czasem pisarz, w zależności od nastroju, rzeźbi też figurki z drewna. W przeszłości parał się dziennikarstwem radiowym, prowadząc przez kilka lat autorskie audycje muzyczne w legendarnym Radiu Bez Kitu oraz współpracując jako scenarzysta słuchowisk z Radiem Kraków. Wieloletni uczestnik, laureat oraz juror Festiwalu Fama oraz fotograf Festiwalu Dwa Brzegi w latach 2009-2012.

TERMIN | 1 sierpnia, 12:30
MIEJSCE | Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki — ul. Lubelska 12, Kazimierz Dolny
WSTĘP WOLNY

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo odpowiada bezpośrednio organizator projektu.


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW