Warsztaty fotografii — Daniel Mróz, Maks Skrzeczkowski

Foto © Daniel Mróz
Data
Godzina
Miejsce
06/08
10:00-20:00
KOKPIT
07/08
10:00-20:00
KOKPIT


OPIS

BNP Paribas Dwa Brzegi to święto filmu, ale także okazja, by w malowniczej scenerii Kazimierza Dolnego rozwijać swoje pasje. Zapraszamy do udziału w warsztatach fotograficznych.

Warsztaty adresowane są do osób interesujących się fotografią, które chcą pogłębiać i doskonalić teorię i praktykę fotograficzną. Jak zapewniają prowadzący, udział w warsztatach będzie doskonałą okazją do przeżycia wielu fotograficznych odkryć oraz zaskoczeń. W programie: wykłady, plenery tematyczne, konsultacje indywidualne, biblioteka fotograficzna, dyskusje, analiza zdjęć (każdy uczestnik powinien posiadać 10 zdjęć z dotychczasowego dorobku w formie elektronicznej, zostaną one wnikliwie omówione).

TERMIN | 6 sierpnia, 7 sierpnia (10:00-20:00)
MIEJSCE | KOKPiT, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki — ul. Lubelska 12, Kazimierz Dolny
CENA | 300 zł
ZAPISY | Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko, rok urodzenia, nr telefonu należy przesyłać na adres kokpit@kokpit.com.pl, wpisując w tytule: warsztaty fotografii. Informacja i rezerwacja: Maks Skrzeczkowski – 503 027 536.

DANIEL MRÓZ — Fotograf, animator artystyczny z zamiłowania muzyk. Ukończył Edukację i Animację Artystyczną na Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz Fotografię na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Nauczyciel i wykładowca fotografii. Współpracownik Polskiej Agencji Fotografów Forum. Finalista Grand Press Photo 2015 w kategorii życie codzienne. Inicjator maratonów fotograficznych i innych działań animacyjnych z zakresu fotografii. Specjalizuje się w fotografii analogowej, dzięki której realizuje większość swoich projektów fotograficznych. Najważniejsze wystawy indywidualne: Puławska Galeria Sztuki, Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim, Galeria Muzealna, Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim, Galeria Polskiego Radia Lublin, Zamojski Dom Kultury, Galeria Sztuki „Nowy Warzywniak” w Gdańsku, Muzeum Techniki i Przyrody Starachowice, Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, Galeria „na 6” w Gliwicach. Wystawy zbiorowe: Grand Press Photo, FotoArtFestiwal, Foto Open, Puławska Galeria Sztuki.

MAKS SKRZECZKOWSKI — Magister sztuki, podróżnik, fotograf, wykładowca fotografii na Wydziale Politologii UMCS, fotoreporter magazynu „Lajf”, wieloletni koordynator projektu Akademia Odkryć Fotograficznych, twórca projektu Kazimierska Wiosna Fotograficzna, międzynarodowy obserwator wyborów prezydenckich na Ukrainie (2004). Wielokrotnie wyróżniony i nagradzany w konkursach fotograficznych oraz za działania w dziedzinie kultury; zasiadał w jury licznych konkursów fotograficznych. Z niesłabnącą pasją od lat fotograficznie eksploruje ulotną codzienność życia w Kazimierzu Dolnym, trzykrotnie był na wschodzie Ukrainy na terenie objętym działaniami wojennymi. Maks Skrzeczkowski to bez wątpienia postać nietuzinkowa, fotograf ekstremalny, ale co równie ważne kreatywny. Zaskakuje, podejmując szalone i trudne wyzwania. Świat nieustannie go zachwyca i zadziwia.

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo odpowiada bezpośrednio organizator projektu.


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW