Warsztaty fotografii komórkowej — Maks Skrzeczkowski

© KOKPiT
Data
Godzina
Miejsce
03/08
17:00-19:00
KOKPIT


OPIS

Nigdy wcześniej fotografia nie była tak powszechna i popularna. Praktycznie każdy ma aparat fotograficzny – w komórce.

Klasyk śpiewał „śpiewać każdy może…”, ale czy każdy może fotografować? Próbę odpowiedzi na to pytanie poznamy na warsztatach.

Wydarzenie realizowane w ramach maratonu fotograficznego Akademii Odkryć Fotograficznych oraz Kazimierskiej Wiosny Fotograficznej.

TERMIN | 3 sierpnia (17:00-19:00)
MIEJSCE | KOKPiT, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki – ul. Lubelska 12
WSTĘP WOLNY

MAKS SKRZECZKOWSKI – Magister sztuki, podróżnik, fotograf, wykładowca fotografii na Wydziale Politologii UMCS, fotoreporter magazynu „Lajf”, wieloletni koordynator projektu Akademia Odkryć Fotograficznych, twórca projektu Kazimierska Wiosna Fotograficzna, międzynarodowy obserwator wyborów prezydenckich na Ukrainie (2004). Wielokrotnie wyróżniony i nagradzany w konkursach fotograficznych oraz za działania w dziedzinie kultury; zasiadał w jury licznych konkursów fotograficznych. Z niesłabnącą pasją od lat fotograficznie eksploruje ulotną codzienność życia w Kazimierzu Dolnym, trzykrotnie był na wschodzie Ukrainy na terenie objętym działaniami wojennymi. To bez wątpienia postać nietuzinkowa, fotograf ekstremalny, ale co równie ważne kreatywny. Zaskakuje, podejmując szalone i trudne wyzwania. Świat nieustannie go zachwyca i zadziwia.

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo, w tym dotyczące przestrzegania procedur związanych z epidemią COVID-19, odpowiada bezpośrednio organizator projektu.


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW