AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Filmoterapia z Sensem – pokaz filmu „Descent” oraz spotkanie

© Descent, dir Nays Baghai, dis CAT&Docs, photo Aukusti Heinonen

Nays Baghai to niezależny filmowiec, specjalizujący się w podwodnej fotografii i filmie. Jest jednym z najmłodszych profesjonalistów w tej dziedzinie na świecie. Za dotychczasowy dorobek krótkometrażowy zdobył ponad dwadzieścia nagród i wyróżnień. „Descent” jest jego pełnometrażowym debiutem, za który zdobył nagrodę dla najlepszego australijskiego dokumentu na festiwalu filmowym w Sydney. „Descent” powstał w najzimniejszych wodach naszej planety.

Malownicze plenery, czyste kolory, chłodne surowe piękno i niezbyt częsty sposób patrzenia na świat – w oceanicznych głębinach, pod powierzchnią wody. To wszystko jest nie tylko atrakcyjnym tłem do opowiedzenia historii dziewczyny, która nurkuje w wodach Arktyki, Finlandii, Grenlandii. Swobodne nurkowanie – bez sprzętu i bez kombinezonu, w dodatku w temperaturze bliskiej zera – ten rodzaj sportu wybrała Kiki Bosch na przepracowanie życiowej traumy.

Zapraszamy na pokaz filmu „Descent” w czwartek, 5 sierpnia o godz. 14:30. Po projekcji spotkanie Filmoterapia z Sensem. Filmy nie tylko pozwalają nam dotrzeć do naszych uczuć i bardziej je zrozumieć, pokazują też sposoby na odbudowanie psychiki po traumatycznych przeżyciach. O rozwojowym i terapeutycznym wpływie kina na nasze emocje Dyrektor Artystyczna Festiwalu Grażyna Torbicka porozmawia z gośćmi Filmoterapii: Katarzyną Miller, Joanną Olekszyk i Martyną Harland.

Zapraszamy na projekcje, wydarzenia i spotkania z twórcami. BNP Paribas Dwa Brzegi — 15. Festiwal Filmu i Sztuki odbywa się w dniach 31 lipca – 8 sierpnia 2021 r. w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów oraz profilu na FACEBOOKU, YOUTUBIE i INSTAGRAMIE.« »

© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW