AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

„Prisoner of society” zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych

© Prisoner of Society, dir Rati Tsiteladze

Międzynarodowy Konkursu Filmów Krótkometrażowych towarzyszy Festiwalowi Dwa Brzegi od jego drugiej edycji. W tym roku do konkursu zostały zakwalifikowane 34 produkcje z całego świata. Dzisiaj poznaliśmy zwycięzców.

Jury w składzie Martina Apostolova, Przemysław Chruścielewski oraz Kuba Czekaj postanowiło przyznać następujące nagrody:
— I nagroda w wysokości 5000 zł: „PRISONER OF SOCIETY” w reżyserii Rati Tsiteladze;
— II nagroda nagroda w wysokości 3000 zł: „ENTSCHULDIGUNG, ICH SUCHE DEN TISCHTENNISRAUM UND MEINE FREUNDIN” w reżyserii Bernharda Wegnera;
— III nagroda w wysokości 2000 zł: „DESZCZ” w reżyserii Piotra Milczarka.

Sponsorem nagród regulaminowych w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych jest „MakOnline – ubezpieczenia z kulturą”.

[aktualizacja: 2019.08.05] Nagrodę pozaregulaminową dla najmłodszego twórcy zakwalifikowanego do MKFK ufundowaną przez 21. Społeczne Liceum im. Jerzego Grotowskiego w wysokości 1000 zł otrzymuje Krzysztof Wołżański autor filmu „I ZNÓW BĘDZIEMY SZCZĘŚLIWI” (a nie jak poprzednio podaliśmy Jan Bujnowski autor filmu „Krzyżówka”). Przepraszamy Autorów i Fundatorów Nagrody oraz Państwa za zaistniałą pomyłkę.

13. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbywa się w dniach 27 lipca – 4 sierpnia 2019 r. Zachęcamy do zapisów do naszego newslettera oraz obserwowania profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.»

© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW