AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Rusza nabór filmów na 15. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

@ Festiwal Dwa Brzegi, fot. Joanna Kurdziel-Morytko

Integralną częścią Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi jest MIĘDZYNARODOWY KONKURS FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH. Serdecznie zachęcamy wszystkich twórców i twórczynie do zgłaszania swoich produkcji — nabór rusza w poniedziałek, 15 lutego. Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń upływa 15 maja 2021 r.

Do konkursu zakwalifikowane zostaną filmy trwające maksymalnie 35 minut, wyprodukowane w 2020 lub 2021 roku. Starsze zostaną dopuszczone, o ile ich pokaz na Festiwalu będzie pierwszą prezentacją w Polsce. Zgłaszać można fabuły, dokumenty, animacje oraz filmy eksperymentalne.

Nabór filmów do wszystkich festiwalowych sekcji odbywa się poprzez dedykowaną platformę FilmFreeway. Wystarczy założyć swojemu filmowi konto, załadować kopię podglądową i zgłosić go na Dwa Brzegi.

ZGŁOŚ FILM: www.filmfreeway.com/festival/tworiversides

Opłata za zgłoszenie filmu do Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych wynosi 5 USD.

Filmy zakwalifikowane do konkursu oceniane są przez profesjonalne Jury powołane przez Dyrektor Artystyczną Festiwalu. Jury ma do dyspozycji nagrody za I, II i III miejsce oraz wyróżnienia.

Poprzez platformę FilmFreeway można także zgłaszać filmy do programu głównego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi: FILMY PEŁNOMETRAŻOWE (dłuższe niż 60 minut) oraz FILMY ŚREDNIOMETRAŻOWE (trwające od 35 do 60 minut).

Szczegółowe kryteria zgłaszania filmów znajdują się w REGULAMINIE NABORU FILMÓW. Prosimy o dokładne zapoznanie się z tym dokumentem. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Działem Programowym: entry@dwabrzegi.pl.

15. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbywa się w dniach 31 lipca – 8 sierpnia 2021 r. w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów oraz profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.« »

© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW