AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Wolontariat na Festiwalu Dwa Brzegi 2021

@ Festiwal Dwa Brzegi, fot. Joanna Kurdziel-Morytko

Ogłaszamy nabór wolontariuszy do pracy przy 15. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie mają sprecyzowanych planów na wakacje. Tegoroczny Festiwal długo czekał na potwierdzoną formułę, dlatego też nie mogliśmy wcześniej zaprosić oficjalnie do jego współtworzenia. Nadal jednak dostajemy liczne wiadomości z pytaniami o wolontariat – a skoro są chętni, uruchamiamy nabór. Liczymy na Waszą spontaniczność, bo pomimo tego, że czasu zostało niewiele, zdecydowanie warto przyjechać na Dwa Brzegi.

JAK ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM FESTIWALU DWA BRZEGI?
Na adres Koordynatorki wolontariuszy Moniki Skolmowskiej (monika.skolmowska@dwabrzegi.pl), należy przesłać CV oraz napisać kilka słów o sobie. Przyjmujemy tylko zgłoszenia osób pełnoletnich i dysponujących czasem przez cały Festiwal i od dnia go poprzedzającego (30 lipca – 8 sierpnia 2021). O wynikach rekrutacji informujemy drogą mailową na bieżąco.

DLACZEGO WARTO?
Wolontariat na Dwóch Brzegach to nie tylko praca i obowiązki. To szansa na zdobywanie nowych doświadczeń, naukę pracy w zespole, współtworzenie sprawnego funkcjonowania Festiwalu. To również możliwość poszerzania wiedzy o kinie, a także wspólne spędzanie czasu po pracy. Wszystkim akredytowanym wolontariuszom gwarantujemy nocleg i wyżywienie. Istnieje możliwość zaliczenia praktyk studenckich w ramach wolontariatu – wystarczy zgłosić ten fakt przy wysyłaniu zgłoszenia. Po Festiwalu każdy wolontariusz otrzyma zaświadczenie lub referencje.

NA CZYM POLEGA PRACA WOLONTARIUSZA?
Wolontariusz pomaga w organizacji i realizacji wydarzeń Festiwalu Dwa Brzegi. Będą to np.: obsługa gości, praca przy produkcji, organizacji widowni i technice, obsługa punktów informacyjnych i biura festiwalowego, kolportaż materiałów promocyjnych festiwalu. Wolontariusz pracuje według ustalonego harmonogramu pod kierunkiem Koordynatora.

Mamy nadzieję, że razem z nami, będziecie tworzyć jedno z największych wydarzeń artystycznych w Polsce. Oczekujemy od Was przede wszystkim entuzjazmu, dobrej energii i przyjacielskiej, serdecznej atmosfery, jaką co roku tworzycie dla naszych gości.

Wielu wolontariuszy wspiera nas od kilku edycji i mówią wprost: „Wakacje bez pracy podczas Festiwalu w Kazimierzu Dolnym nie mają sensu”. My również nie wyobrażamy sobie Dwóch Brzegów bez Was. Zapraszamy!

15. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbywa się w dniach 31 lipca – 8 sierpnia 2021 r. w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów oraz profilu na FACEBOOKU, YOUTUBIE i INSTAGRAMIE.« »

© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW